ŘÍJEN

Měsíc říjen jsme začali Abecedou peněz – výukovým programem vytvořeným Českou spořitelnou. Seznámili jsme se s pojmy příjem, vydání, spoření, rozpočet, osahali jsme si různé bankovky a měli jsme v rukách i celý milion. Zasoutěžili jsme si v počítání mincí a viděli jsme i práci počítačky mincí a ochranné prvky bankovek pod UV lampou.

Celý následující týden patřil projektu Celé Česko čte dětem. Četli jsme předškolákům v MŠ v Pokřikově, spolužákům ve škole i rodičům a prarodičům doma a ve společném čtení pokračujeme i nadále. Naší letos první společně přečtenou knížkou je Povídání o pejskovi a kočičce. Už tradičně byl říjen spojen i s výrobou záložek do knížky pro naše slovenské kamarády ve Vyšném Orlíku .

Ve čtvrtek 14. října jsme společně s kamarády z MŠ Pokřikov navštívili Hvězdárnu barona Artura Krause v Pardubicích a jako světelný paprsek jsme během dopoledne procestovali celou Sluneční soustavu, prozkoumali velký dalekohled v kopuli hvězdárny a dozvěděli jsme se mnoho zajímavých informací o vesmíru.

Nezaháleli jsme ani ve škole a svědomitě jsme pracovali ve všech vyučovacích hodinách. Toho jsou důkazem naše nové poznatky, které jsme zúročili při zapojení se do okresního kola Logické olympiády, ale i krásná podzimní výzdoba ve škole.

Na konci měsíce jsme si užili podzimní prázdniny, abychom načerpali síly do dalšího měsíce školního roku.