POLOLETNÍ ZPRÁVY ZE ŠKOLY

Školní rok se přehoupl do své druhé poloviny, tak nastal čas na to, abychom zhodnotili naše školní snažení. I v letošním školním roce jsme jednotřídní škola se čtyřmi ročníky. V září jsme přivítali dva prvňáčky a novou paní učitelku Mgr. Janu Hladkou.

Při práci se snažíme dostát názvu našeho ŠVP „Učíme se hlavou, rukama i srdcem.“

Ve výuce využíváme nejenom klasické učebnice a interaktivní učební pomůcky, ale snažíme se, aby žáci měli možnost získávat nové poznatky i v reálném prostředí a následně je uměli využít i v každodenním  životě. K tomu využíváme  školní třídy, ale i venkovní učebnu, velké hřiště, okolní přírodu, výstavy a expozice muzeí i různých spolků, kulturní představení a další příležitosti. Zároveň učíme žáky vzájemně si poradit, pomoci a vyjádřit svůj názor, přiznat chybu a omluvit se. Jak se nám daří vytyčené cíle naplňovat, máme zdokumentováno v naší fotogalerii. Moc si vážíme toho, že školu  podporují rodiče i zřizovatel Obec Raná. Důkazem toho, že se nám společná práce daří bylo celkové hodnocení na všech vysvědčeních s dodatkem prospěl – prospěla s vyznamenáním, ale i to, že se naši žáci neztratí v žádném srovnání se žáky z ostatních škol.