22. DUBENDEN ZEMĚ

Je to den, kdy si máme připomenout to, že patříme této Zemi, ne ona nám. Původně se dny Země slavily při oslavách jarní rovnodennosti, 21. března, kdy se oslavoval příchod jara. V dnešním pojetí jde spíše o ekologicky motivovaný svátek upozorňující lidi na dopady ničení životního prostředí.

Pátek 21. dubna jsme si tento svátek prožili a užili i v naší škole. Už dopolední výuka byla tematicky zaměřená k ochraně přírody a našeho okolí. Odpoledne sázeli naši žáci pod vedením odborníků ovocné stromy v nově zakládaném obecním ovocném sadu.  V podvečer jsme se společně s rodiči, místními hasiči a ostatními občany zapojili do projektu UKLIĎME ČESKO. V celkovém počtu 24 dospělých a 39 dětí ze všech místních částí obce Raná jsme uklidili a vytřídili 1 280 kg odpadů. Odměnou všem zúčastněným bylo občerstvení a společné posezení v prostorách venkovního parketu. Děti dostaly i drobné dárky od sponzorů a závěr dne si užily společně na hřišti.

Všem, kteří se na společné akci podíleli, děkujeme.