BŘEZEN A DUBEN

Měsíc březen pro nás začal jarními prázdninami, ale ihned po návratu do školy jsme se vrhli do čtení, protože nás čekal pětitýdenní projekt  „ Čteme s rodiči“. Úkolem bylo přečíst doma společně každý týden jednu knihu určenou zadáním projektu.                                  Nezaháleli jsme ani v jiných oblastech našeho vzdělávání. V úterý 15. 3. jsme se stali malými vědci a za odborného vedení paní lektorky jsme pozorovali mikroskopem části rostlin i živočichů a vyzkoušeli si i různé chemické pokusy.  V dalším týdnu jsme ve škole přivítali předškoláky z MŠ v Pokřikově a společně s rodiči i předškoláky, kteří bydlí v naší obci, ale dojíždí do jiných mateřských škol. Budoucí prvňáčci si vyzkoušeli jaké to je sedět v opravdové školní lavici, naši žáci jim ukázali celou školu a společně prožili zajímavé dopoledne.                                        Při výuce informatiky se žáci seznámili se základy robotiky a programování prostřednictvím stavebnice VEX 123, kterou nám zapůjčila MAS Hlinecko.                                                Nezanedbávali jsme ani výuku podle rozvrhu, protože se školní rok začíná blížit k poslední třetině svého trvání a nás čeká ještě mnoho zajímavých aktivit.

Duben byl ve znamení Velikonoc, zápisu budoucích prvňáčků a vyhánění posledních záchvěvů zimy čarodějnickými hrátkami.                            Předvelikonoční týden byl sice krátký, ale v naší škole plný událostí. Hned v pondělí jsme šli hledat velikonoční inspiraci na výstavu do Mrákotína, po perníčcích to u nás zavonělo v úterý a velikonočním pečením jsme pokračovali i další den, kdy jsme ručně zadělávali kynuté těsto na jidáše a mazance. Hotovým pečivem jsme vítali odpoledne manžele Vavříkovi, kteří přijeli ukončit a vyhodnotit naše čtenářské snažení. Za odměnu naši čtenáři dostali opět knížku.                                                                                   Když jsme si po Velikonocích sdělili všechny zážitky, pokračovali jsme v našem každodenním úsilí dozvědět se něco nového ve výuce. Jarní počasí nám umožnilo alespoň část výuky přesunout do venkovní učebny. Tu nám zpestřila i robotická stavebnice, kterou jsme měli stále zapůjčenou.  Měsíc duben jsme zakončili ve znamení tajemna plněním začarovaných úkolů  v  čarodějnických převlecích, pokusy a rejděním.